Středa 28. října. Je Státní Svátek

Rajčatový byznys na pozemcích elektrárny

Investice 01.11.2019 | 14:01 0 Komentářů

Za projektem výstavby skleníků na pozemcích bývalé elektrárny Tušimice I stojí podle informací týdeníku Euro společnost Agro Kadaň. Tu vede bývalý manažer ČEZ Vladimír Schmalz.

„Věřím, že výroba potravin se musí přiblížit ke spotřebitelům. Zároveň je to cesta, jak snižovat závislost na dovozech potravin,“ uvedl Schmalz. V blízké době budou do skleníků přepraveny předpěstované rostliny rajčat, které mají ve sklenících dorůst a začít plodit. Odběratele pro několik tisíc tun rajčat již má společnost nasmlouvané.

Skleník má rozlohu 5,5 hektaru a leží na pozemcích, které stále patří společnosti ČEZ. Od té si Agro Kadaň pozemky pronajímá. K realizaci záměru bylo nutné docílit změny územního plánu průmyslového brownfieldu, který nepočítal s tím, že by se na něm pěstovala zelenina. Celkem bylo do projektu nutno investovat přibližně 250 milionů korun, z nichž 37,5 milionů pokryje dotace z programu rozvoje venkova od Státního zemědělského a intervenčního fondu. Produkce bude řízena počítačem a maximálně automatizovaná.

Schmalz působil ve skupině ČEZ jako ředitel fúzí a akvizic za dob Martina Romana. Následně se začal věnovat podnikání. Stojí v čele největší vzdělávací skupiny Edua Group, do níž patří jazykovka Jipka, Caledonian School, James Cook Languages a Tutor, dále Digiskills a Top Vision. Jak Edua Group, tak Agro Kadaň Schmalz ovládá prostřednictvím společnosti Solotron. V Agro Kadaň se o desetiprocentní podíl dělí ještě drobní investoři.

Zdroj: Euro.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.