Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Raiffeisenbank vidí potenciál ve firemních úvěrech

Banky Daniel Kuchta 03.05.2011 | 15:50 0 Komentářů

Raiffeisenbank zaznamenává v posledních měsících růst poptávky financování ze strany středních firem. Banka chce v tomto segmentu posílit svou pozici na trhu a vyčlenila na to pět miliard korun.

Již ve druhé polovině loňského roku došlo k výraznějšímu nárůstu požadavků na úvěrové financování, přičemž zvýšený zájem firem je zřejmý především v oblasti financování provozu. V letošním roce se již začíná zvyšovat i poptávka po rozvojovém financování investic a začínají se objevovat první případy větších investičních projektů,“ uvedl ředitel firemního financování Raiffeisenbank Václav Štětina.

Banka chce patřit v budoucnu k lídrům v oblasti poskytování firemních úvěrů. Již koncem minulého roku přistoupila ke zrychlení a zjednodušení procesu. S  Evropskou investiční bankou smlouvu o poskytnutí úvěru ve výši 100 milionů eur a stejný objem peněz chce poskytnout z vlastních zdrojů.

Banka taképřesunula velkou část rozhodovacích pravomocí i odpovědnosti do jednotlivých regionů. „To bude mít vliv nejen na rychlost, ale i kvalitu našeho rozhodování. Ve svém rozhodování tak budeme moci zúročit a zohlednit znalost regionálního podnikatelského prostředí,“ vysvětlil Štětina.

Zdroj: Tisková zpráva
Raiffeisenbank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.