Pátek 20. září. Svátek má Oleg.

Raiffeisenbank vidí obrovskou příležitost v privátním bankovnictví

Banky Luboš Svačina 02.03.2011 | 13:57 0 Komentářů

Raiffeisenbank přichází s novým konceptem privátního bankovnictví pod značkou Fridrich Wilhelm Raiffeisen. V horizontu několika let se chce stát Raiffeisen jednou ze tří nejvýznamnějších bank v privátním bankovnictví na českém trhu.

„Věříme, že v následujících letech budou bohatí klienti nejrychleji rostoucí skupinou na trhu. Zároveň vidíme, že současná šíře a kvalita služeb pro tyto klienty je nedostatečná. Spouštíme proto zcela nový koncept privátního bankovnictví a chceme se pro bohaté lidi stát jejich první a hlavní bankou, naším cílem je patřit do pěti let mezi tři nejsilnější banky v privátním bankovnictví,“ uvedl místopředseda představenstva a výkonný ředitel Raiffeisenbank Mario Drosc. Privátní bankovnictví Raiffeisenbank je určeno pro klienty s majetkem v bance přesahujícím 10 milionů korun.

Podle odhadů Raiffeisenbank české privátní banky momentálně obsluhují jen asi 20% ze všech aktiv, které by pod správou privátních bankéřů mohly být. „Zbývající část je buď v českých bankách mimo privátní segment nebo v zahraničí,“ vysvětlil Mario Drosc. Tento segment trhu má podle Raiffeisenbank z výše uvedených důvodů obrovský potenciál a v následujících letech by mohl růst 10% tempem.

Banka klientům nabídne mj. plně individuální investiční produkty, poradí s alternativními investicemi např. do nemovitostí a umění, pro klienty bude k dispozici nepřetržitě. Pro privátní klienty bude banka budovat specializované diskrétní pobočky, první z nich otevřela v budově centrály na pražské Pankráci. Další pobočky v Praze a Brně budou v krátké době následovat.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisenbank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.