Pátek 20. září. Svátek má Oleg.

Raiffeisenbank přichází s novými fondy

Raiffeisenbank uvádí na trh dva podílové fondy. Fond životního cyklu může být alternativou ke spoření na důchod, pro konzervativní investory je pak vhodný Click fond.

O potřebě reformy státního důchodu a nutnosti soukromého spoření na stáří se mluví již dlouho. Na sklonku třicátých let to již bude 200 ku 100. Zároveň se počet osob starších 65 let v následujících šedesáti letech zdvojnásobí. Nemyslím si tedy, že dostaneme od státu nějak zázračně velkou penzi,“ uvedl portfoliový stratég Raiffeisenbank Aleš Michl.

„Nespoléhejme na stát. Třetina slibů od státu budoucím penzistům není zatím kryta zdroji.  Teď je třeba najít si nějakou alternativu ke státním důchodům. Jinak prostě generace čtyřicátníků, třicátníků a všech dalších mladších riskuje podstatné snížení životní úroveň ve stáří,“ dodává Michl, který zároveň nabízí tři varianty řešení: mít více dětí, vzít si hypotéku na kvalitní nemovitost a pravidelně spořit do fondů. Raiffeisenbank uvádí od začátku října na trh fond, který může být alternativou ke státním důchodům pro lidi ve věku kolem 35 let – fond životního cyklu Raiffeisen CZK LifeCycle 2040.

Fond životního cyklu bude dostupný od prvního října a zpočátku bude investovat většinou do akcií a rizikovějších aktiv (akcie, komodity, 70 – 80 %), zbytek pak do konzervativnějších produktů (dluhopisy 20 – 30 %). Ve druhé fázi bude fond majetek klienta postupně převádět do konzervativnějších investičních nástrojů, což zajistí ochranu dosaženého zhodnocení před kolísáním trhu a stabilizuje případně dosažené výnosy.  Ve třetí fázi pak bude veškerý majetek fondu přesměrován do dluhopisů s průměrnou dobou splatnosti 3 roky.

Fond Raiffeisen Czech Click uzamyká dosažené výnosy vždy, když hodnota investice vzroste o pět nebo více procent. Fond bude investovat převážně do korunových státních dluhopisů se splatností 3 až 5 let a menší míře fond investuje do akcií společností obchodovaných na pražské burze, fondů střední a východní Evropy a pro lepší diverzifikaci portfolia se okrajově zaměřuje také na globální trhy.

Vstupní poplatek u LC fondu bude 3,5 %, manažerský pak 1,5 %. U Click fondu to bude 2 % a 1,25 %.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisenbank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.