Čtvrtek 27. února. Svátek má Alexandr.

Raiffeisenbank přichází s komoditním a protiinflačním fondem

Raiffeisenbank uvádí na český trh komoditní fond a fond chránící investory před inflací. Oba jsou vedeny v euru.

První fond, Raiffeisen Aktive Commodities je určen zkušenějším investorům, kteří hledají nové možnosti investování. Jde o fond fondů, jehož portfolio je rozděleno do fondů zaměřených na všechny kategorie surovin, a to jak energie, zemědělské komodity, tak i průmyslové a ušlechtilé kovy.

V příštích 3-5 letech nás čeká o trošku vyšší inflace než jsme byli zvyklí a zároveň větší regulace. Bude to období finanční represe. Tak velké zadlužení vlád vyspělých ekonomik bylo naposledy po druhé světové válce. Když se kouknete do historie, tak polovinu času mezi 1945-1980 byly výnosy ve vyspělých ekonomikách reálně, tedy po odečtení inflace, kolem nuly anebo v minusu. Aby se umazávaly státní dluhy. Proto doporučuji zajít na naší pobočku a poradit se o rozšíření portfolia třeba o akciový fond, fond chránící před inflací anebo o komoditní fond – podle toho jak přesně to pasuje k vašemu investičnímu profilu a k tomu v jaké měně investujete," uvedl portfoliový stratég Raiffeisenbank Aleš Michl.

Druhým fondem je Raiffeisen Inflationschutz Fonds, jehož hlavním cílem je ochrana investice před inflací. „Přijde mi teď vhodné mít v portfoliu produkt, který má šanci zdolat budoucí inflaci. Jinak vám stát bude ukrajovat úspory,“ dodává Michl.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisenbank

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.