Středa 20. března. Svátek má Světlana.

PXE stanovila termín zahájení obchodování na systému Trayport

POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE (PXE) stanovila harmonogram přechodu na nový obchodní systém Trayport GlobalVision. Obchodování na novém systému bude zahájeno 3.října 2011. PXE bude prostřednictvím systému Trayport obchodovat futures kontrakty s fyzickým a finančním vypořádáním pro český trh spolu s kontrakty s fyzickým vypořádáním pro slovenský a maďarský trh (tisková zpráva PXE).

Obchodní systém Trayport GlobalVision je nejrozšířenějším komoditním obchodním systémem, který je používán na více než padesáti trzích po celém světě. Přechodem na tuto platformu se PXE stává ještě přístupnějším trhem pro zahraniční účastníky. Nyní na Power Exchange Central Europe obchoduje 24 subjektů registrovaných v zahraničí a 18 společností se sídlem v České republice.

Power Exchange Central Europe (PXE) byla založena v červenci 2007 a umožňuje obchodování s elektrickou energií s místem dodání v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Je největším trhem s futures kontrakty na elektrickou energii s fyzickým a finančním vypořádáním ve střední a východní Evropě. V současnosti má PXE 42 účastníků obchodování z jedenácti evropských zemí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.