Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Půjčky po internetu frčí, už se blíží k českým hranicím

Investice 26.05.2009 | 12:15 0 Komentářů

Přes krizi internetové půjčky rostou

Praha – Mít úspory v bance na běžném účtu je nevýhodné téměř vždy. I dnes, kdy banky nabízejí „horentní“ úroky kolem tří procent, je výnos po odečtení inflace a nákladů na účet mizivý. A naopak, jít si půjčit znamená smířit se s RPSN kolem patnácti procent.
Tato asymetrie přímo vybízí ke vzniku alternativního řešení, pro nějž existuje obrovský prostor na trhu. Tímto systémem je takzvané P2P lending, česky by se dalo říci přímé úvěrování.
Hurá na internet
Mezinárodní síť je dnes jedním z nejvíce rovnostářských prostředí na zemi. Své o tom vědí velká nahrávací a filmová studia. Jakmile část uživatelů internetu usoudila, že ceny za filmy a hudbu jsou příliš vysoké, nastal okamžitě boom výměnných sítí, které umožňují sdílení nahrávek mezi uživateli zdarma.
Takzvané P2P (peer to peer, doslova rovný s rovným) sítě sdružují komunity uživatelů, kteří hledají a stahují požadovaný software nebo audiovizuální soubory a současně svá data nabízejí ostatním. Sony Pictures, MGM, různé autorské asociace, obecně držitelé autorských práv by obětovali klidně pravou ruku za nápad, jak tyto sítě umlčet – jejich prostřednictvím totiž přicházejí o obrovské zisky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.