Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

První velká oběť krize v Česku: Hitachi zavře továrnu

Investice 27.03.2009 | 12:24 0 Komentářů

Firma propustí všech 800 pracovníků

Žatec- První velký zahraniční investor končí kvůli krizi v Česku.
Společnost Hitachi Home Electronics, výrobce plazmových televizorů, ukončí ke konci března výrobu v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Ke konci dubna tak přijde zřejmě o práci všech 800 pracovníků. Důvodem uzavření továrny je propad odbytu plazmových televizorů v souvislosti se současnou hospodářskou krizí. Firma to oznámila v tiskové zprávě.
Pečlivé zkoumání
Rozhodnutí o uzavření závodu vedení firmy dnes oznámilo zaměstnancům. „Než jsme došli k tomuto rozhodnutí, pečlivě jsme prozkoumali všechny ostatní možné alternativy. Bohužel jsme nenašli řešení, které by dlouhodobě řešilo naši situaci,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Hitachi Home Electronics Czech John Conlon.
Firma také potvrdila, že vrátí všechny dotace, které získala od státu. „Odchod společnosti Hitachi ovšem považuji za jednoznačný důsledek hospodářské politiky bývalých vlád, která byla založena na podpoře levných montoven. Český průmysl je kvůli této politice velmi zranitelný vůči poklesu poptávky na zahraničních, především západoevropských trzích. Důsledkem této politiky je, že když si západní Evropa kýchne, my dostáváme chřipku,“ tvrdí ministr průmyslu Martin Říman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.