Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Prvenství pro Prahu. Apple otevře první obchod v regionu

Investice 23.06.2014 | 15:18 0 Komentářů

Čeští zákazníci by se tak měli dočkat novinek od Applu ve stejný čas jako v USA. Obchod bude v centrále e-shopu Alza.cz.

Prvenství pro Prahu. Apple otevře první obchod v regionu

Praha – Americký výrobce technologií Apple otevře v pátek v Praze svoji první značkovou prodejnu Apple Shop ve střední a východní Evropě. Umístěna bude v pražských Holešovicích v prodejně Alza.cz. Vyplývá to z pozvánky firmy k otevření prodejny.

Čeští zákazníci by se tak měli dočkat novinek od Applu ve stejný čas jako v USA. Americká společnost zveřejní podrobnosti k otevření Apple Shopu v úterý.

Dosud byla značka vyrábějící mobily iPhone či tablety iPad zastoupena na tuzemském trhu prodejci jako iStyle či iWorld, kteří mají certifikaci „Apple Premium Reseller“. V Česku funguje také oficiální e-shop značky.

Americký technologický gigant Apple provozuje v současnosti 425 značkových obchodů v 16 zemích. Nejvíc, 254, jich má v USA. Všechny obchody vycházejí z konceptu, na kterém se podílel zakladatel společnosti Steve Jobs.

Apple získal za uspořádání svých obchodů i řadu architektonických ocenění. Největší Apple Store na světě je v Amsterdamu. V USA se obchody Apple řadí na první příčku ve velikosti tržeb na metr čtvereční.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.