Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Průmyslová výroba v Číně vzrostla nejpomaleji od roku 2002

Vývoj ekonomiky 16.09.2019 | 15:43 0 Komentářů

Průmyslová výroba v Číně narostla v meziročním srovnání v srpnu o 4,4 procenta. Jedná se o nejpomalejší růst od února roku 2002. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes vydal čínský statistický úřad a je to dalším ukazatelem, že obchodní válka se podepisuje na čínské ekonomice. 

V červenci průmyslová výroba vzrostla o 4,8 procenta. Analytiky dotazované agenturou Reuters srpnová čísla překvapila, odhadovali, že průmyslová výroba vzroste o 5,2 procenta. Čínský premiér Li Kche-čchiang se k růstu vyjádřil, že bude pro čínskou ekonomiku obtížné, aby vykazovala i nadále růst nejméně o čest procent, protože čelí tlakům na zpomalení.

Obchodní konflikt mezi Čínou a Spojenými státy, který trvá už víc než rok, se těžce podepisuje na čínské ekonomice. Obě strany přes vzájemné snahy o dohodnutí se o jeho ukončení nepřicházejí na řešení, které by vyhovovalo oběma stranám. Další vlna rozhovorů je plánovaná na říjen, ale málokdo věří, že se Číně a USA podaří domluvit.

Čína ve druhém čtvrtletí zaznamenala nárůst ekonomiky o 6.2 procenta, což je prokazatelně nejmenší nárůst za posledních třicet let. Nejnovější data vzbuzují spekulace, že Čína bude muset představit nový balíček na podporu ekonomiky.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.