Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Projeli jsme silnici smrti. Vede přes město jménem Hrob

Investice 05.08.2010 | 06:16 0 Komentářů

Testovaný úsek silnice 1/27 je již řadu let řazen mezi nejnebezpečnější v republice

Na mapě rizikových silnic, které se zpracovávají v rámci programu EuroRAP, má úsek 1/27 mezi Mostem a Dubí černou barvu. Signalizuje řidičům, že se na ní podle údajů sbíraných v posledních letech s velmi vysokým rizikem stanou účastníky vážné nehody.
Stejně byla silnice označena i v období 2003-2005 a jen na mapě z let 2005 až 2007 je na ní „pouze“ červená barva označující středně vysoké riziko. Stupňů pro hodnocení silnic v tomto směru je celkem pět.
Zhruba třicetikilometrový úsek silnice první třídy jsme projeli s instruktorem bezpečné jízdy a majitelem Školy smyku na nedalekém mosteckém autodromu Jiřím Paterou. Chtěli jsme zjistit, proč je tato silnice tak nebezpečná.
Vyjíždíme z Mostu a směřujeme na Litvínov. Ten je vzdálen zhruba šest kilometrů. Silnice je široká, s krajnicí, poměrně přehledná. Jenže na ní byl i kolem poledne poměrně značný provoz. „To ještě nic není, skutečně vytížená je ráno před šestou a pak zase kolem třetí, kdy po ní jezdí lidé z Mostu do práce do chemičky v Litvínově a pak zase zpět,“ komentuje Jiří Patera, který usedl za volant.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.