Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Projekt Podpora finanční gramotnosti pod záštitou AFIZ

Pod záštitou Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky, o.s. se v těchto dnech rozbíhá pilotní projekt zaměřený na podporu finanční gramotnosti (Tisková zpráva AFIZ).

Náplní je série odborných přednášek a seminářů zejména pro středoškolské a vysokoškolské studenty. Obojí budou zajišťovat odborníci působící dlouhodobě v praxi a vhodně tak doplní teoretickou výuku příslušných škol.

Očekávaným multiplikačním efektem je samozřejmě  i zvýšení ochrany spotřebitele. Zvyšování úrovně finanční gramotnosti občanů znamená vychovávat finančně vzdělané klienty a snížit tak u nich i jejich domácností nebezpečí vzniku finančních problémů.

Na projektu se dále podílejí Vysoká škola podnikání, a.s., Microfinance, a.s., Nadační fond mikrofinance, Poradna při finanční tísni, o.p.s., Sdružení českých spotřebitelů, o.s. a Finanční arbitr ČR.

Pro AFIZ a jeho členské společnosti je vzdělanost velmi důležitá a to jak na straně poradců, tak na straně jejich klientů,” komentuje projekt M.Gellová, generální sekretář AFIZ, a dodává: “Vzdělanost je jeden ze základních nástrojů prevence poškozování klienta, a tudíž patří mezi naše priority”.

Jeden komentář: “Projekt Podpora finanční gramotnosti pod záštitou AFIZ”

  1. Odetta Gletová napsal:

    Dobrý den, gramotnost v praxi:Žádala jsem banku o snížení výše splátek a změnu termínu platby-jednání trvá půl roku-zamítnutí.Jednala jsem se 7 bankovními domy-výsledek:nejsem vhodný klient-je mi 70let a mám nízký důchod.
    Splátka nyní činí 4200 Kč,z důchodu 9202Kc.
    Oslovila jsem Společnost při finanční tísni,právníka na ÚP-bez možnosti dohodnout se s bankou.V praxi jsou projekty a rady k nuceni,pokud banky nechtějí se dohodnout s klientem-dozenou klienta:k exekuci nebo sebevraždě. Má snaha a půl roku jednaní s bankou a ostatními institucemi je toho důkazem. S pozdravem O.Gletová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.