Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Prodej špatných úvěrů Monetě vynese 300 milionů. Proto navýší dividendu

Banky 18.09.2018 | 14:47 0 Komentářů

Moneta Money Bank navrhla navýšit akcionářskou dividendu z letošního zisku, a to o deset procent. Moneta přistoupila k tomuto kroku po prodeji části svého portfolia nesplacených úvěrů.

Díky prodeji dluhů, které dosáhly účetní hodnoty kolem 1,2 miliardy korun pohledávkovým lovcům z tuzemské firmy B2 Kapital Czech Republic bance navíc vynese 300 milionů korun k letošnímu zisku.

Moneta oznamuje zvýšení očekávaného čistého zisku za letošní rok z dosavadních 3,7 na 4 miliardy korun, a to především z důvodu úspěšného prodeje nevýkonných pohledávek banky z nezajištěných spotřebitelských úvěrů,“ uvedla banka ve svém regulatorním prohlášení pro Českou národní banku.

Moneta navíc prý zamýšlí rozhodnout o navýšení dividendy na valné hromadě věnované mimo jiné rozdělení zisku, která se bude konat v příštím roce.

Díky prodeji pohledávek, který bance přinesl navíc 360 milionů korun před zdaněním, Moneta navrhne k rozdělení mezi akcionáře vyšší podíl na zisku z letošního roku, a to na 5,50 korun na akcii,“ dodává zpráva Monety.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.