CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

23. 01. 2008

0 komentářů

Příliš štědré svátky vánoční

 


 

Mladá rodina si půjčila o Vánocích před třemi lety peníze na elektroniku. Pak další na vysoký doplatek plynu a elektřiny.

„Spláceli jsme měsíčně pět tisíc korun,“ svěřili se manželé Jana a Kamil z Klatov. Kamil ale vážně onemocněl a posléze skončil v invalidním důchodu. „Většinou všechny splátky táhla manželka, která pracovala v zemědělství.

Pak ale i ona přišla o práci a z podpory a mého důchodu jsme neutáhli vše splácet,“ říká Kamil. Situaci rodina řešila další půjčkou.

Příběh skončil u soudu a exekucí majetku. Dnes přežívají ze dne na den a snaží se udržet svého syna v učení. Mají zablokované účty a přivydělávají si domácími pracemi. Pro pár korun pracují ve dne v noci.

Jeden příběh z mnoha. Lidé jsou však nepoučitelní. Za nákupy v předvánočním období zřejmě opět utratí rekordní množství peněz. V pokladnách obchodníků může v závěru roku podle odhadu některých expertů skončit až 250 miliard korun, což by bylo o pět procent více než loni.

REKLAMA

Vyšší výdaje si domácnosti mohou dovolit díky rostoucím mzdám, nižší nezaměstnanosti a také snadnější dostupnosti spotřebitelských úvěrů. Analytikové očekávají, že průměrná rodina utratí více než 10 000 korun za jídlo a pití.

Nákupní vozíky se tak zaplní luxusními čokoládami, exotickým ovocem a zeleninou, dárkovými koši, kvalitním vínem a alkoholem. Za dárky pak utratí zhruba 14 000 korun. Každý z nás jich tak údajně najde pod vánočním stromkem 29!

Celý článek najdete zde

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.