Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Příjemná zpráva: Porodné získá víc rodin, než si myslí

Investice 14.12.2010 | 06:01 1 Komentář

Do životního minima se počítá i nemluvně, potvrdilo ministerstvo

Praha – Na porodné bude mít i po Novém roce nárok více rodin, než si řada z nich myslí. Vyplývá to z odpovědi, kterou online deník Aktuálně.cz získal od ministerstva práce a sociálních věcí ohledně nejasností při výpočtu životního minima rodiny.
Na 13 tisíc korun se při prvním narozeném dítěti mohou těšit páry žijící ve společné domácnosti, pokud jejich čistý měsíční příjem nepřesáhne 16 992 korun. Nikoliv tedy 13 152 korun, jak uvádějí některá média a podle ohlasů čtenářů i někteří úředníci.
Pro rodiče-samoživitele platí hranice 10 752 korun, nikoliv občas chybně uváděných 7502 korun.
Počítá se i miminko
Online deník Aktuálně.cz už od léta uvádí vyšší z uvedených limitů. Vychází z toho, že životní minimum rodiny se počítá ze situace v době podání žádosti (či ještě přesněji v době nároku na dávku), takže do rodiny by se mělo počítat i právě narozené dítě. Koneckonců porodné má finančně pokrýt právě zvýšené náklady spojené s novým členem rodiny.

Jeden komentář: “Příjemná zpráva: Porodné získá víc rodin, než si myslí”

  1. Martina Prokešova napsal:

    Dobrý den chci se zeptat jestli mám nárok na porodne? když jsem jako samozivitelka mám syna 5let a teď čekám další mimco samozřejmě otec dětí nás vyměnil za jinou rodinu…. Ale jinak na syna mi platí 3000kc a já beru neschopenku 12000kc ale u druhého dítěte nechci otce ani uvádět a tak mě právě zajímá jestli na to mám nárok děkuji Prokešova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.