CZK/€ 25.335 -0,12%

CZK/$ 23.337 -0,17%

CZK/£ 29.595 -0,23%

CZK/CHF 26.550 -0,08%

05. 12. 2009

0 komentářů

Přihoďte si na byt, zve developer nízkou cenou

 


 

Praha – Nový rodinný dům v Rezidenci Císařka na Praze 5 o rozloze 176 metrů čtverečních přijde zájemce, jak vyplývá z ceníku developera, na bezmála 21 milionů korun. Vyvolávací cena v aukci, která proběhne v polovině prosince, byla stanovena na 13,9 milionu korun.
Organizátoři první hromadné aukce nemovitostí v Česku jsou přesvědčeni o tom, že atraktivní vyvolávací ceny přilákají dostatečný počet potenciálních kupců. Pokud bude aukce úspěšná, měla by též ukázat, na jakou úroveň se dostaly ceny rezidenčních nemovitostí, o které je kvůli krizi nižší zájem.
Žádné zbytky
Realitní společnost Professionals s aukční a realitní agenturou Gavlas připravovaly již na jaře letošního roku podobnou akci, totiž hromadnou dražbu nemovitostí. Ta se ale nakonec neuskutečnila. „Záměr jsme přehodnotili,“ říká Tomáš Duda, ředitel společnosti Professionals.
„V aukci probíhá licitace a poté se uzavírají standardní kupní smlouvy,“ vysvětluje. To v případě dražeb neplatí. Vlastnictví nemovitosti přejde na nového majitele příklepem kladívka. Rozdíl mezi aukcí a dražbou je také v tom, jaký typ realit může být prodáván.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *