Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Pražské hlavní nádraží dostane nové střechy za 470 milionů

Investice 11.11.2014 | 11:49 0 Komentářů

Nový plášť nad železničními nástupišti by měl být hotový do května 2017, zakázku získaly společnosti Metrostav a Prominecon CZ.

Pražské hlavní nádraží dostane nové střechy za 470 milionů

Praha – Zastřešení příjezdové haly pražského hlavního nádraží opraví za téměř 470 milionů korun sdružení společností Metrostav a Prominecon CZ. Nový plášť nad železničními nástupišti by měl být hotový do května 2017.

Rekonstrukce spočívá v kompletní výměně skleněných desek mezi žebrovím příjezdové haly a ocelové části konstrukce budou opatřeny novým nátěrem, uvedla v dokumentaci k opravě Správa železniční dopravní cesty. Nové budou i elektrické troleje nad kolejemi a upevňovací lana, která troleje drží.

Kromě ocelové konstrukce haly je na největším pražském nádraží v rekonstrukci historická Fantova budova. Střední trakt, takzvaná Fantova kavárna, je už hotový. Nyní posuzují České dráhy, které jsou majitelem objektu, projektovou dokumentaci k opravám bočních traktů, řekl ČTK Martin Hamšík, mluvčí italské společnosti Grandi Stazioni, která budovu rekonstruuje.

Grandi Stazioni v minulosti rekonstruovala odbavovací halu nádraží za 1,15 miliardy korun a získala za to prostory v budově nádraží do pronájmu na 30 let. Kromě nájmu obchodů v odbavovací hale hledá společnost nájemce i pro prostor bývalé kavárny ve Fantově budově. Sehnat nájemce pro tento secesní prostor se jí ale dlouhodobě nedaří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.