Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

PPF žaluje Zentivu a usiluje o výměnu vedení

PPF svou žalobou usiluje o svolání mimořádné valné hromady, kde by byla projednána výměna představenstva farmaceutické společnosti.

Podle vyjádření Zentivy usiluje PPF kromě výměny vedení o uveřejnění dalších informací týkajících se jakýchkoli smluv, které byly uzavřeny se společností Sanofi-Aventis. Představenstvo Zentivy je dle svého vyjádření přesvědčeno, že soudní řízení je zcela neodůvodněné a má v úmyslu se podané žalobě bránit.

"Nedomníváme se, že by tato žaloba měla nějak oddálit ukončení dobrovolné nabídky na převzetí Zentivy ze strany Sanofi-Aventis ve výši 1150 Kč/akcii, která končí 20. února 2009. Jen bychom chtěli připomenout, že dnes (4. února) má Evropská komise vydat rozhodnutí ohledně zmíněné nabídky" komentuje události Milan Vaníček z Atlantik FT. "Očekáváme kladné rozhodnutí. Rovněž se stále domníváme, že PPF (24,3% vlastník) a další významní akcionáři z řad finančních investorů nabídky ze strany Sanofi-Aventis využijí a dané prostředky využijí na jiné investice. V tomto případě dle našeho odhadu dojde postupně ke stažení akcií z veřejného obchodování," doplňuje Vaníček.

Zdroj: Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.