Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

PPF láká drobné akcionáře O2 k prodeji. Nabízí 277 korun

Investice 19.11.2014 | 09:08 0 Komentářů

Kurz akcií O2 byl v úterý kolem 211 korun za cenný papír, tedy 66 korun pod nabídnutou cenou.

PPF láká drobné akcionáře O2 k prodeji. Nabízí 277 korun

Praha – Investiční skupina PPF nabídne drobným akcionářům O2 vykoupení jejich akcií za cenu, kterou uplatnila při povinném odkupu letos v červnu po odečtení vyplacené dividendy 18 Kč. Fyzické osoby, které byly akcionáři k 15. srpnu, budou moci nabídnout maximálně 200 akcií po 277,15 Kč za cenný papír. PPF to dnes oznámila v tiskové zprávě.

PPF ovládá prostřednictvím firem PPF Arena 2 B.V. a PPF A3 B.V. celkem 83,15 procenta O2 Czech Republic. Majoritní podíl 65,9 procenta koupila na začátku roku od španělské Telefóniky, další akcie získala v rámci povinného odkupu nebo později vykoupením podílů od významných minoritních akcionářů. Kurz akcií O2 byl v úterý kolem 211 Kč za cenný papír, tedy 66 korun pod nabídnutou cenou.

Jen pro fyzické osoby

Podle PPF nepůjde o standardní veřejnou nabídku odkupu pro všechny akcionáře, ale bude určená jen pro fyzické osoby. Podle zákona tak firma bude moci vykoupit maximálně jedno procento akcií. PPF předpokládá, že nabídka se v praxi bude týkat přibližně 40 tisíc drobných akcionářů. Ti mohli v rámci kuponové privatizace v 90. letech získat zhruba 100 současných akcií O2.

„Nabídka je určena především drobným akcionářům, kteří své akcie získali v kuponové privatizaci. Chceme postupovat maximálně korektně, a proto těmto drobným akcionářům, kteří nejsou profesionálními investory, dáváme druhou šanci na prodej akcií za cenu, která odpovídá ceně při tzv. povinném odkupu,“ uvedl majoritní vlastník PPF Petr Kellner.

Technicky se akcie budou vykupovat obdobně jako při povinné nabídce převzetí v červnu letošního roku, tedy prostřednictví PPF banky, a bude třeba doložit stejné dokumenty jako v případě povinné nabídky. Lhůta pro akceptování nabídky je od 1. prosince 2014 do 16. ledna 2015.

O2 si jistí užívání názvu

Společnost O2 zároveň svým investorům oznámila, že si pojistila používání ochranné známky O2 v ČR a na Slovensku na dalších až sedm let. Vedení společnosti rozhodlo o využití opce na prodloužení doby využívání názvu O2 od Telefóniky o rok do 27. ledna 2019. Zároveň získá opci na další tři roky, tedy možnost využívat název až do začátku roku 2022.

Podmínkou využití opce je, že společnost jednorázově uhradí splátky za celé původní období využívání známky. Zároveň se sníží celková výše ceny za ochrannou známku.
    
Na splacení obchodních závazků s Telefónikou, které mimo jiné zahrnují platbu za název O2, ale i například platby za společný nákup roamingu, si firma vezme úvěr do čtyř miliard korun od Komerční banky. Jeho splatnost bude šest měsíců s možností prodloužení o dalších šest měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.