Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Povinné ručení zdraží v průměru o 7 %

Internetový portál Top-Pojištění.cz zveřejnil jako první přehled všech sazeb povinného ručení pro rok 2009. Ty v příštím roce v průměru vzrostou o 7 %.

Portál www.top-pojisteni.cz je komplexní kalkulátor pro porovnání aktuálních nabídek pojistných produktů jako je povinné ručení, havarijní pojištění a cestovní pojištění. V oblasti povinného ručení portál nabízí on-line sjednání pojistné smlouvy od 13 pojišťoven působících na českém trhu. Podle aktuální kalkulace porovnávacího serveru tento typ pojištění od přístího roku podraží v průměru o 7 %. 

"V porovnání s loňským rokem došlo v průměru ke zvýšení základních sazeb o 7 %. Pro řidiče bez nehod se ale také zvýšily bonusy většinou o 5 %, a tak se pro ně ceny zváší jen nepatrně. Jako v loňském roce poskytuje část pojišťovne tzv. extra bonusy pro dobré řidiče bez nehod. Ti si pak mohou „sáhnout“ na další slevu až 15 %," říká Pavel Ronovský, ředitel společnosti Top-Pojištění.cz, který vidí za zdražováním toto: "Zvýšení sazeb je dáno škodním průběhem u každé pojišťovny. Podle mého názoru je to způsobeno větší škodovostí u mladších vozidel, na které jsou dražší náhradní díly i cena práce."

Zdroj:
Tisková zpráva Top-Pojištění.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.