Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Pošťáci se převléknou. Pošta vypsala tendr za 153 milionů

Investice 10.04.2015 | 15:03 0 Komentářů

Bude se vybírat z firem, které mají zkušenosti s velkými zakázkami. Hlavním kritériem je cena.

Pošťáci se převléknou. Pošta vypsala tendr za 153 milionů

Praha – Česká pošta vypsala tendr na dodávku stejnokrojů pro své zaměstnance v hodnotě 153 milionů korun bez DPH. Hlavním výběrovým kritériem má být nejnižší cena. S vybranou firmou pošta podepíše rámcovou smlouvu na tři roky. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek.

Termín pro podání nabídek je 21. května. Uchazeči budou muset prokázat, že v minulosti již dodávali profesní stejnokroje alespoň ve třech případech v hodnotě nejméně dva miliony korun za dodávku a ve dvou případech za více než pět milionů korun.

Zájemci o dodávky budou muset také předložit vzorky oděvů. Pošta v jednotlivých částech zakázky poptává pánskou a dámskou konfekci, košile a halenky, pánské a dámské svetry, zimní a cargo kalhoty, polo trička a trika bez rukávů a outdoorové oděvy.

Naposledy pošta velký tendr na dodávku stejnokrojů vypsala v roce 2011, tehdy se o zakázku za 240 milionů na čtyři roky podělily firmy Koutný, Xena a Blažek Praha. Neúspěšní uchazeči se proti výsledkům odvolali k ÚOHS, ten je ale potvrdil. Nové stejnokroje dostalo 21 750 zaměstnanců, zejména přepážkoví pracovníci, doručovatelé, vedoucí pošt a někteří pracovníci v provozu.

Česká pošta zaměstnává celkem přes 31 000 lidí a má 3300 poboček. Ročně investuje okolo jedné miliardy korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.