Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Poslanecká sněmovna včera odhlasovala rozpočet ČR na rok 2010

Státní rozpočet ČR pro rok 2010 byl po včerejší bitvě v poslanecké sněmovně schválen. Úsporná opatření, označovaná jako Janotův balíček, nakonec hlasováním v drtivé většině neprošla.

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR včera schválila státní rozpočet pro rok 2010. Původní vládní návrh byl levicí doplněn o další výdaje na sociální služby (3,8 mld), dorovnání platu státních zaměstnanců (6,8 mld) a dotace pro zemědělské podniky (1,5 mld).

Rozpočet počítá s příjmy zhruba 1,022 bilionu a výdaji 1,185 bilionu korun. "Výsledkem pozměňovacích návrhů k rozpočtu z dílny levice je dodatečných více než 12 miliard korun," upozornil premiér Jan Fischer. Poměr deficitu veřejných rozpočtů k hrubému domácímu produktu se dostane na úroveň 5,7 procenta.

Pro upravený rozpočet hlasovalo 81 poslanců, 31 zákonodárců z 114 přítomných bylo proti. Poslaneckou sněmovnu při hlasování opustili poslanci ODS, kteří s navrhovanými změnami nesouhlasili, ale rozpočet nechali projít. V opačném případě by s velkou pravděpodobností musela Česká republika fungovat na základě rozpočtového provizoria.

Zdroj: iHNed.cz, Aktualne.cz, ČT24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.