Neděle 20. září. Svátek má Oleg.

Poradci Partners zprostředkují třetinu hypoték

Z porovnání výsledků finančně-poradenské společnosti Partners v prvních šesti měsících roku 2009 a všech poradenských společností sdružených v AFIZ a USF vyplývá velmi silná pozice Partners v oblasti hypoték i životního pojištění. V prvním případě činí podíl Partners 37 %, ve druhém 23 %. (Tisková zpráva Partners)

Sdružení AFIZ a USF vydala společnou tiskovou zprávu, ve které shrnují výsledky poradenského trhu v prvním pololetí tohoto roku. Z porovnání těchto čísel s výsledky Partners vyplývá silná role společnosti při zprostředkování hypotečních úvěrů a smluv o životním pojištění.

Ze čtyř a půl tisíc hypoték v celkové hodnotě 7,7 miliard korun jich poradci Partners v prvním pololetí sjednali bezmála 1800 na celkovou částku 2,8 miliardy Kč. To znamená, že podíl Partners je 37 %. „Význam kvalitních finančních poradců při sjednávání hypoték přitom v současnosti výrazně roste – klienti potřebují v době hospodářského útlumu pomoci s doložením dostatečné bonity nebo refinancováním a naše výsledky ve srovnání s konkurencí ukazují, že našim klientům opravdu umíme pomoci,“ říká ředitel pro rozvoj Tomáš Prouza.

Pozitivních čísel dosahují Partners v prvních šesti měsících tohoto roku i v oblasti životního pojištění, kde podíl na trhu podle statistik AFIZ a USF činí 23 %. Trhu dominují smlouvy o běžně placeném životním pojištění: roční produkční pojistné přesáhlo ve sledovaném období 1,3 miliardy korun. Z 25 tisíc smluv o životním pojištění jich 23 % zprostředkovali poradci Partners.

„Podle webu produktovelisty.cz jsou čtyři životní pojištění vyvinuté pro Partners mezi šesti
nejméně nákladnými pojistnými produkty , které prodávají poradenské společnosti. Neméně důležitou skutečností jsou
nadprůměrně sjednávané pojistné částky pro případ úmrtí , které u nás v průměru dosahují částky 650 tisíc korun, tedy skoro trojnásobek průměrné roční hrubé mzdy,“ vysvětluje produktový analytik Dušan Šídlo. „Pojištění tak používáme skutečně k tomu, k čemu je určeno – tedy krytí rizik“, dodává Tomáš Prouza.

Silná je i pozice Partners v oblasti investic. Na celkovém objemu zprostředkovaných investic do podílových fondů (přes dvě miliardy Kč) se naše společnost podílí více než dvanácti procenty. „Bohužel neexistují statistické údaje o oblasti pravidelných investic, ale podle našich odhadů držíme minimálně pětinu trhu. Pokud tedy někdo dělá skutečnou důchodovou reformu a dlouhodobě připravuje své klienty na zajištěný důchod, jsou to poradci Partners,“ dodává Tomáš Prouza. O tom, že investice jsou pro Partners klíčovým produktem, svědčí i počet poradců s investiční licencí: Partners mají plnou třetinu vázaných zástupců ze všech významných poradenských firem, působících na českém trhu.

Jeden komentář: “Poradci Partners zprostředkují třetinu hypoték”

  1. koudy napsal:

    Co je lepsi, muzete napsat sve pripominky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.