Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Poptávka po úvěrech roste. Komerční banka z toho těží

Investice 04.08.2010 | 08:39 0 Komentářů

Bankéři již zaznamenali nárůst poptávky po úvěrech

Praha – Lepší hospodářský výsledek než očekávali analytici dosáhla v letošním prvním pololetí Komerční banka. Svůj zisk zvýšila meziročně o 12,5 procenta na 6,5 miliardy korun. V loňském prvním pololetí měla zisk 5,8 miliardy korun.
Přestože ekonomika ČR se zlepšuje jen málo, bance i to stačí, aby docilovala lepších výsledků. „V podnikatelských segmentech vidíme mírný nárůst poptávky po úvěrech a podobný vývoj sledujeme rovněž v oblasti financování bydlení. Stabilizace ekonomiky příznivě ovlivnila také vývoj nákladů na riziko,“ uvedl k výsledkům  generální ředitel KB Henri Bonnet.
Oživení stále velmi křehké
Oživení ekonomiky je však podle něho stále velmi křehké. „Je tedy zřejmé, že i nadále klademe důraz na důsledné řízení nákladů a rizik,“ dodal Bonnet.
Čistý úrokový výnos, který je hlavním zdrojem příjmů, KB meziročně mírně vzrostl o 1,2 procenta na 10,7 miliardy korun. Objem poplatků a provizí stoupl o 1,7 procent na 3,9 miliardy korun. Klesl ovšem příjem banky z finančních operací o 29 procent na 1,4 miliardy korun. Na to měl vlivl nepříznivý vývoj na finančních trzích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.