Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Politici: Kdo si dobře vychová děti, získá vyšší důchod

Investice 01.05.2010 | 07:51 0 Komentářů

Reforma má odstranit diskriminaci rodičů, řešením jsou sleva na pojistném i takzvaná asignace

Praha – Lidé by mohli část svých odvodů na důchodové pojištění posílat přímo na účet rodičů-penzistů a zvýšit jim tak příjmy ve stáří. Počítají s tím návrhy TOP 09, ODS i KDU-ČSL, které jsou součástí jejich plánů na zásadní důchodovou reformu.
Převod části povinných odvodů dětí přímo rodičům má být určitou odměnou pro ty, kteří – řečeno slovy místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska – při výchově potomků mysleli nejen na kvantitu, ale také na kvalitu.
Všechny větší strany s výjimkou ČSSD a komunistů vycházejí z faktu, že současný průběžný systém už za pár let nestačí na výplatu důchodů v odpovídající výši. Vedle povinného státního pojištění tedy chtějí výrazně posílit význam soukromého penzijního připojištění, kam si lidé budou moci ukládat část svých příjmů.
Investice do výchovy dětí se vrátí ve stáří
„Rodiče, kteří vychovají několik vzdělaných a pracovitých dětí, nebudou muset tolik spořit na důstojný důchod. Investice do dobré výchovy potomků se jim totiž vrátí tím, že v seniorském věku dostanou peníze navíc přímo z odvodů jejich dětí,“ vysvětluje Kalousek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.