Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Policisté uzavřeli Jižní spojku, rozdali stovky pokut

Investice 21.06.2014 | 11:17 0 Komentářů

Dopravní akce odhalila řidiče pod vlivem alkoholu a drog.

Policisté uzavřeli Jižní spojku, rozdali stovky pokut

Praha – Policisté přistihli v noci na sobotu při kontrolní akci na Jižní spojce u Barrandovského mostu v Praze řidiče pod vlivem alkoholu, drog i se zákazem řízení.

Motoristům uložili 397 pokut v celkové výši 222 000 korun a řidičům kamionů čtyři kauce za celkem 115 000 korun. Noční kontrolou silnice vyvrcholila dvoudenní bezpečnostní akce policistů z Prahy 4.

Policisté uzavřeli Jižní spojku u Barrandovského mostu v obou směrech včetně sjezdů a nájezdů v pátek v devět hodin večer a otevřeli ji v sobotu hodinu po půlnoci.

444 přestupků

Spolu se strážníky a celníky kontrolovali řidiče osobních i nákladních vozidel. Zjistili, že pět řidičů jelo pod vlivem drog, čtyři byli podnapilí a tři měli zakázáno řídit. Celkem odhalili 444 přestupků, zkontrolovali více než tisíc lidí a tisíc aut, uvedl mluvčí Jan Daněk.

Bezpečnostní akce policistů z Prahy 4 nazvaná Uran začala už ve čtvrtek ráno a zaměřila se i na desátý pražský obvod. Nejprve kontrolovali pracovníky na dvou stavbách. Chtěli zjistit, zda se tam nenacházejí lidé, po kterých je vyhlášeno pátrání nebo nemají platné povolení k pobytu.

Spolu s celníky a inspektory práce zkontrolovali 284 osob. Po jednom člověku bylo vyhlášeno celostátní pátrání, další se na českém území zdržoval i přes zákaz pobytu a devět cizinců nedokázalo prokázat svou totožnost. Jeden s kontrolovaných se dokonce prokázal padělaným pasem.

V pátek ráno začala další část akce, při které policisté spolu se strážníky zkontrolovali dva objekty, v nichž se dlouhodobě neoprávněně zdržují lidé. Zadrželi v nich šest osob, se kterými bylo zahájeno přestupkové řízení, na jehož konci může být až tříměsíční zákaz pobytu v uvedené lokalitě.

Odpoledne měla policie naplánovanou dopravní akci, při které se zaměřila zejména na přestupek stání na vyhrazeném místě pro invalidy. Za necelé čtyři hodiny jich policisté zjistili 71.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.