Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Poláci si stěžují na českou reklamu na telefony. Uráží je

Investice 04.12.2014 | 07:55 0 Komentářů

Spot prezentuje polsky mluvícího člověka jako překupníka. Polská velvyslankyně se proti tomu ohradila.

Poláci si stěžují na českou reklamu na telefony. Uráží je

Varšava/Praha – Polsko si stěžuje na televizní reklamu jednoho z českých mobilních operátorů, která prezentuje polsky mluvícího člověka v roli překupníka.

Podle agentury PAP podala polská ambasáda oficiální protest proti spotu firmy T-Mobile, v němž polský obchodník nachytá Čecha na nekvalitní mobilní telefon.

V reklamě s názvem „V naší třídě je nejlíp: Třída na běžkách“ vystupuje herec Ivan Trojan v roli učitele, který se svou třídou zavítá do zasněženého lesa na české hranici.

Když se mu rozbije mobil, za smrček maskovaný polsky mluvící muž s knírem mu začne nabízet hromadu pochybně vyhlížejících věcí, až mu nakonec vymění mobil za jiný. Ten se ve vteřině rozbije, nicméně mluvící stromek už je pryč.

Spot se dočkal kritiky v polských médiích a rozhněval i polskou velvyslankyni v Praze.

„Televizní reklama T-Mobile (…) byla pro mě nepříjemným překvapením. Důrazně protestuji proti takovýmto spojením, která zjednodušujícím a skandalizujícím způsobem prezentují Poláky,“ uvedla v dopise českému vedení telekomunikační firmy velvyslankyně Gražyna Bernatowiczová.

Zároveň požádala o okamžité stažení spotu, který je podle ní v rozporu se zásadami reklamní etiky i vkusu, z televizního vysílání.

Společnost T-Mobile zatím podle PAP na výzvu nereagovala.

Polsko si na praktiky českých obchodníků nestěžuje poprvé, loni se například ministerstvo zemědělství obrátilo na českou stranu kvůli údajně negativní kampani vůči polským potravinám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.