Středa 28. října. Je Státní Svátek

Pokles cen bytů skončil. Ale kdo prodává, ten prodělá

Investice 14.07.2010 | 06:30 0 Komentářů

Ceny bydlení ještě nějakou dobu strmě neporostou. Nejlepší investice ale nabízejí banky, které uvolňují zastavené nemovitosti.

Brno – Pokud právě teď potřebujete prodat nemovitost, obrňte se trpělivostí a buďte mazaní. Doba totiž v současné době přeje jednoznačně nakupujícím. Shodli se na tom realitní makléři největších kanceláří v Česku, které redakce Aktuálně.cz oslovila.
Zároveň mají ale pro majitele nemovitostí na prodej dobrou zprávu – pokles cen nemovitostí, který začal už v roce 2008 a vrcholil loni, patří minulosti. Zároveň ale nemá smysl čekat, že začnou ceny raketově růst.

„Kdo dělá prognózy budoucího vývoje cen, věští z křišťálové koule. Nevíme, zda jsme na dně stávající finanční krize nebo se krize ještě dále prohloubí. Tento rok ceny nemovitostí neporostou, ale nebudou ani výrazněji klesat. Každá krize je cyklická a samozřejmě dojde k růstu cen, podpořené stoupající ekonomikou a větší ochotou zájemců o nemovitost si brát úvěry. Přesto se nedomnívám, že ceny porostou skokově, ale velmi pozvolna. Trh je do jisté míry nasycený a nemovitostí je a bude dostatek,“ předpokládá Jaroslav Jírek, realitní makléř kanceláře Re/Max Alfa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.