Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Pojišťovna Maxima získá nemovitostní fond Realtia

Maxima pojišťovna získá 100% podíl v investiční společnosti Realtia spravující 1. nemovitostní OPF Realtia. Převod bude ještě muset schválit Česká národní banka.

Společnost Nationwide Holding, vlastník investiční společnosti Realtia, se dohodla je společností MAXIMA pojišťovna, na podmínkách prodeje 100 % akcií společnosti Realtia. Ze společnosti odchází jak členové představenstva Radim Bajgar a Sebastien Dejanovski, tak Doc. Ing. Tomáš Ježek a Ing. Karel Růžička, kteří působili v dozorčí radě investiční společnosti. 

1. nemovitostního OPF Realita, ve správě společnosti Realtia, podle všeho doplatil na nepříznivý sentiment na světových realitních trzích, který se přenáší i do České republiky. O nadměrných odkupech a aktuální situaci kolem fungování českých nemovitostních fondů jsme se věnovali v článku Nemovitostní fondy jsou zatím zklamáním 
 
Společnost Nationwide Holding se z výše uvedených důvodů rozhodla nerealizovat transakci prodeje Paláce Anděl ve prospěch 1. nemovitostního OPF Realita.

Maxima pojišťovna univerzální pojišťovnou, která v současnosti nabízí pojištění majetku a odpovědnosti jak občanských, tak i průmyslu a podnikatelů. Nabídku produktů doplňuje navíc pojištěním zvláštních finančních rizik v oblasti doplňkových pojištění motorových vozidel. 

Zdroj: Fondmarket.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.