Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Podnikatelé napsali vládě, co chtějí. Vyšší DPH nevadí

Investice 24.06.2010 | 18:05 0 Komentářů

Mezi priority patří i snadnější výpovědi a lepší úřady

Praha – Podrobný seznam požadavků směrem k nové vládě ve čtvrtek zveřejnil Svaz průmyslu a dopravy ČR, sdružující zejména velké tuzemské zaměstnavatele.
Hlavním cílem je konsolidace veřejných financí a snížení deficitu pod tři procenta již v roce 2012. „V následujících letech pak vláda – v návaznosti na hospodářský růst – musí usilovat o vyrovnané veřejné rozpočty. Je to předpoklad pro přijetí společné evropské měny,“ říká šéf svazu Jaroslav Míl.
Svaz předá dokument nejen třem stranám vznikající vlády, ale také ČSSD, KSČM, odborům a vedení ČNB. „Byly bychom rádi, aby koalice z materiálu vycházela při tvorbě programového prohlášení vlády. Není tam nic nového, ale je to kompilát věcí, které potřebujeme, aby se udělaly,“ říká místopředseda svazu Martin Jahn.
Podle dosavadních vyjádření koaličních stran a jejich volebním programů je pravděpodobné, že se mnoho podnikatelských požadavků pokusí splnit. Právě ozdravění veřejných financí, pružnější pracovní trh nebo efektivnější veřejná správa patří mezi hlavní priority vznikající vlády.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.