Sobota 06. března. Svátek má Miroslav.

Počty osobních bankrotů dosáhly v srpnu rekordních hodnot

V srpnu letošního roku bylo vyhlášeno celkem 561 osobních bankrotů, což je nejvíce v historii. Počty firemní bankrotů naštěstí stagnují a v srpnu jich bylo stejně jako v červenci.

Z nejnovější analýzy společnosti CCB – Czech Credit Bureau vyplývá, že v letošním srpnu bylo vyhlášeno 561 osobních bankrotů, což je nejvíce v historii. V porovnání s předchozím měsícem počet osobních bankrotů narostl pouze o 29 případů, nicméně v porovnání se stejným obdobím loňského roku se počet případů úpadku dokonce zdvojnásobil.

„Dosavadní vývoj návrhů na osobní bankrot naznačuje, že období velmi rychlých přírůstků by mohlo skončit. Dá se proto předpokládat, že počet osobních bankrotů se sice bude i nadále zvyšovat, ale tempo růstu bude víceméně stabilní,“ dodává Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení ve společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

O něco lepší situace panuje ve firemní sféře. Zde bylo v letošním srpnu vyhlášeno, stejně jako v červenci, 111 firemních bankrotů. V meziročním se jedná o pokles o 9 bankrotů. V celkovém úhrnu bylo za letošní rok vyhlášeno 1 086 firemních bankrotů, což je naopak o 10 procent více než za stejné období v loňském roce. 

Zdroj:
CCB – Czech Credit Bureau  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.