Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Počítáme balíček, osamělá matka přijde až o 20 tisíc

Investice 23.09.2009 | 10:22 0 Komentářů

UVNITŘ: Spočítejte si sami, o kolik přijde vaše domácnost

Osamělé matky mohou kvůli vládním úsporným opatřením přijít o zhruba 20 tisíc korun ročně. Ukazuje to modelový příklad Aktuálně.cz. Nejvíce si pohorší matky zaměstnané ve státním sektoru, pobírající rodičovský příspěvek.
Žena ve státním
Osamělá matka žije v malém bytě, dvouleté dítě jí pomáhá hlídat hlavně babička bydlící nedaleko. Díky tomu se matka mohla vrátit do práce – je státním zaměstnancem, vydělá si 20 000 hrubého (včetně příplatků). Nemá nárok na přídavek na dítě, ale pobírá rodičovský příspěvek 7600 korun měsíčně.
Měsíčně zaplatí kolem 3500 korun za potraviny a nealkoholické nápoje pro sebe a dítě, kupuje také dětské pleny. Kromě toho platí v průměru 14000 měsíčně za další výdaje (bydlení včetně energií a vybavení domácnosti, dále telefony a internet, kosmetika, další zboží služby a různé jednorázové výdaje). Auto nemá, měsíčně ale utratí 600 korun za hromadnou dopravu. Občasné večeře v restauracích jí platí nápadníci, stejně jako většinu výdajů za rekreaci (dovolenou). Jako správná matka nekouří ani ve větším množství nepije alkohol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.