Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Počet zraněných na neupravených chodnících roste

Česká pojišťovna eviduje nárůst těch, kteří se zranili na neupraveném chodníku a radí, jak mají postupovat.

Během uplynulých dnů zaznamenala Česká pojišťovna nárůst nahlášených případů zranění, nebo materiální škody chodce o 7 %. Za většinu škod může velké množství sněhu a v následujících dnech nejspíše dojde ke zvýšení těchto čísel.  

Podle doporučení České pojišťovny je nutné v první řadě informovat správce komunikace. Tím může, ale nemusí být město či obec. Správce komunikace informuje ČP a pak může zaplatit škodu poškozenému s tím, že mu ji pojišťovny refunduje, anebo škodu zaplatí rovnou pojišťovna. Je však rozdíl mezi úrazem, který se stal v opilosti, či střízlivém stavu, v zimních botách, nebo lodičkách apod.

Odpovědnostní pojištění měst a obcí, ze kterého lze zlikvidovat škody, jejichž příčinou byl neuklizený chodník, je však mnohem širší a nevztahuje se pouze na zasněžené komunikace. Rizika, která kryje, vyplývají z aktivit škol, nemocnic, domovů důchodců a podobně, jejichž zřizovatelem je obec, město, magistrát nebo kraj. Podle limitu pojistného plnění a činnosti, kterou pojištěný subjekt vykonává, pak pojišťovna stanovuje i cenu tohoto pojištění. Limity si přitom v uplynulých měsících většina pojištěných měst a obcí zvyšovala z průměrných 5 milionů na současných 10 – 20 milionů korun.

Zdroj:
Tisková zpráva České pojišťovny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.