Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Počet osobních bankrotů vzrostl meziročně na trojnásobek

Banky Luboš Svačina 17.09.2009 | 11:57 0 Komentářů

Podle informací portálu Ciribis.cz bylo od ledna do srpna letošního roku v České republice vyhlášeno 1326 osobních bankrotů, což je třikrát více než za stejné období loňského roku.

Provozovatelem portálu Ciribis.cz je společnost CCB – Czech Credit Bureau, která dlouhodobě sleduje vývoj platební disciplíny obyvatel a podnikatelů v České republice. Podle analýz společnosti CCB rostoucí počet osobních bankrotů je mimo jiné také dán lepší informovaností obyvatel a podnikatelů o možnosti oddlužení prostřednictvím vyhlášení osobního bankrotu. 

„Podat návrh na osobní bankrot může jen nepodnikatel, který má více než jednoho věřitele a prokáže, že je v jeho možnostech v průběhu pěti let od vyhlášení bankrotu splatit alespoň 30 procent dlužné částky. Osobní bankrot se může stát řešením i pro předlužené fyzické osoby podnikatele, avšak pouze v případě, že v době podání žádosti mají ukončené živnostenské oprávnění a jsou tudíž považováni za nepodnikatele,“ říká Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení ve společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Zdroj: Tisková zpráva CCB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.