Čtvrtek 13. prosince. Svátek má Lucie.

Počet osobních bankrotů v květnu opět klesl

Podle nejnovější analýzy společnosti CCB v květnu klesl počet osobních bankrotů a naopak stoupl počet firemních bankrotů.

Již podruhé za sebou klesl v porovnání s předchozím měsícem počet osobních bankrotů, v porovnání s minulým květnem ale jejich počet vzrostl o 383 bankrotů. V květnu tak bylo vyhlášeno 862 osobních bankrotů, což je o 29 méně než v dubnu. Zároveň bylo podáno 1 509 návrhů na osobní bankrot, což je o 237 návrhů více než v dubnu, a až šestinásobek oproti květnu 2010.

Počet firemních bankrotů se oproti dubnu zvýšil téměř o čtvrtinu na 224 a počet návrhů na bankrot se zvýšil o 15 procent na 549.

„Celkově vykazuje počet firemních bankrotů od začátku letošního roku mírně rostoucí tendenci, kterou posilují zejména bankroty fyzických osob podnikatelů. Za prvních pět měsíců letošního roku bylo vyhlášeno 938 firemních bankrotů, což je o 258 více než ve stejném období loňského roku. Na tomto počtu se obchodní společnosti podílely 60 procenty, zatímco v loňském roce dosahoval jejich podíl více než 80 procent,“ řekla Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Zdroj: Tisková zpráva CCB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.