Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Počet klientů Penzijního fondu České spořitelny přesáhl hranici 800 000

Penze Luboš Svačina 04.03.2010 | 12:36 2 komentáře

Penzijní fond České spořitelny zaznamenal v loňském roce 11% nárůst počtu klientů. Objem prostředků ve správě se zvýšil o 9,4 % na více než 32 miliard.

Za rok 2009 dosáhl Penzijní fond České spořitelny čistého zisku 458,5 mil. Kč. V meziroční srovnání tento výsledek představuje nárůst zisku o 260 %. Loni penzijní fond hospodařil se ziskem 127 mil. Kč. Výši připsaného zhodnocení za rok 2009 oznámí fond po valné hromadě na konci května.

„Uvedený výsledek je potřeba vnímat v kontextu roku 2009, který byl charakteristický extrémní cenovou volatilitou všech typů aktiv. O to víc si vážíme toho, že jsme byli schopni našim klientům vydělat přes 450 milionů korun,“ uvedl Jan Diviš, předseda představenstva a generální ředitel.

Penzijní připojištění PFČS je možné uzavřít v síti poboček České spořitelny a její externí prodejní síti, jejíž součástí jsou také poradci pojišťovny Kooperativa.

Zdroj: Tisková zpráva Penzijního fondu České spořitelny

2 komentáře: “Počet klientů Penzijního fondu České spořitelny přesáhl hranici 800 000”

  1. šílenost... napsal:

    je mi líto těch klientů PF…jestlipak jim ti prodejci Brokers, Partners a dalších …es v souladu se zákonem sdělili, že ani jedna koruna jejich vkladů není pojištěna, že vůbec neví, co kdy od fondu dostanou, že celý systém je na kolenou..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.