Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Počet insolvencí se během roku téměř zdvojnásobil

Investice 02.06.2010 | 11:09 0 Komentářů

Nárůst insolvencí by se měl zastavit v polovině roku

Praha – Počet insolvenčních řízení se za poslední rok téměř zdvojnásobil. Během letošního května bylo podáno celkem 1338 insolvenčních návrhů, což je o 92,8 procent více, než ve stejném období roku 2009.
O tom, že počet insolvencí setrvale narůstá, svědčí i srovnání období od ledna do května 2010 se stejnou částí roku 2009. Také tady zaznamenala společnosti Creditreform, která se zabývá důvěryhodností obchodních společností a podnikatelů, obdobný nárůst ve výši devadesáti procent.  
Pozitivní zprávou je, že už se počet podaných insolvenčních návrhů od března, kdy bylo podáno celkem 523 insolvenčních návrhů, pozvolna snižuje. Hlavní zásluhu na tom má méně insolvencí právnických osob a podnikatelů. Naopak u fyzických osob počet podaných návrhů pořád roste.
Vyhlášením úpadku končí podle statistik společnosti Creditreform zhruba polovina insolvenčních návrhů u právnických osob. Pozitivní zprávou je to, že se v letošním roce dynamika nárůstu insolvenčních návrhů mírně snižuje. Úpadek je možné řešit dvěma způsoby, buď konkurzem nebo reorganizací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.