Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Po Česku už jezdí dvě Ferrari 599 GTO. Víme o nich vše

Investice 11.08.2010 | 00:01 0 Komentářů

Doplňková výbava navýšila cenu každého z nich o 60 000 Euro

„Nyní předáváme dva kusy, ve výrobě je další a ještě jich možná několik pro české zákazníky získáme. “ Tak informoval Jiří Rozkošný z českého zastoupení Ferrari o tom, kolik vlastně vozů z limitované sérii 599 kusů Ferrari 599 GTO bude v budoucnosti po české krajině jezdit.
„Prodali jich bychom ale určitě více než deset, ze zájemců jsme museli vybírat,“ říká. Podmínkou ke koupi tohoto vozu tentokrát nebylo vlastnictví jiného Ferrari jako v případě Enza, ale každému by ho přesto neprodali. „Určitě jsme ty lidi museli už delší dobu znát, vědět o nich, že auto hned neprodají dále a že s ním budou opravdu jezdit,“ uvedl Rozkošný.
599 GTO opravdu není obyčejné auto. Vyvíjelo se totiž jiným způsobem než se dělají jiné „ostré“ verze ze sériových vozů. „V tomto případě konstruktéři nevycházeli ze sériového 599 GTB, nýbrž naopak trošku „polidštili“ závodní 599XX.
I tak výkon dvanáctiválcového motoru dosahuje 670 koní.  Ten je k mání při 8250 otáčkách a červené pole v otáčkoměru začíná ještě o 250 otáček výše.  Točivý moment dosahuje až 619 Nm. Na stovku se vůz dostane za 3,35 sekundy  a maximální rychlost je 335 km/hod. O schopnostech auta vypovídá, že na testovacím okruhu Fiorano bylo GTO o sekundu rychlejší než legendární Enzo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.