Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

Po černém pondělí jsme svědky dalšího propadu

Po včerejším rekordním propadu indexu pražské burzy to ráno vypadalo, že bychom se mohli dočkat korekce, opak je ale pravdou. Index PX už opět ztrácí přes čtyři procenta.

Přestože se vlády snaží všemožnými prostředky přesvědčovat investory o tom, že finanční instituce nenechají na holičkách, byly to včera právě banky a kvůli propadu cen komodit i těžařský a energetický sektor, které napáchaly na trzích největší škody. Evropské akcie zažily včera nejvýraznější „sešup“ v historii. A nejinak je tomu i dnes, když i přes dobrý začátek na trzích v Evropě sektor bankovnictví je od rána v mínusu.

Evropské akciové indexy dnes otevřely v plusu kolem dvou procent díky spekulacím ohledně možného snižování sazeb. Nakonec ale obrátily směr a momentálně už se nacházejí v červených číslech.

Rovněž pražská burza začala dnešní den optimisticky a vypadalo to, že po včerejším rekordním denním propadu o bezmála osm a půl procenta se dočkáme růstové korekce. Bohužel, skutečnost je poněkud jiná. Výprodeje se opět nevyhnuly akciím NWR, které opět ztrácejí přes deset procent a v průběhu dne se dostaly téměř do dvacetiprocentní ztráty.

Také CETV po včerejším více než dvacetiprocentním propadu ztrácí více než deset procent. Moc dobře na tom není ani Erste, která se rozhodla upravit růst čistého zisku pro rok 2008, což investoři vnímají negativně. Přes šest procent pak ztrácí Telefónica O2 a po včerejším propadu o 13,3 % klesá pod hladinu 870 korun akcie společnosti ČEZ.

podobný vývoj zaznamenávají také okolní trhy. Nejhůře jsou na tom akcie v Rakousku, propad si však připisují také maďarský a polský akciový index.

Zdroj: Patria, BCPP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.