Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Platební karty rozeznají otisk palce. Přijdou už příští rok

Investice 21.10.2014 | 18:35 0 Komentářů

Biometrické ověření nahrazuje zadávání PIN kódu, díky čemuž mohou držitelé na rozdíl od ostatních bezkontaktních plateb na trhu platit jakékoli částky.

Platební karty rozeznají otisk palce. Přijdou už příští rok

Praha – Společnost MasterCard chystá první bezkontaktní platební karty, které se ověřují pomocí otisků prstů. Mají mít stejný formát jako standardní karta a fungovat bezkontaktně ve všech platebních terminálech.

„Již brzy plánujeme uvést biometrické bezkontaktní platební karty v Polsku, kde nyní probíhají jednání s bankou,“ říká Richard Walitza, ředitel pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe ČR, SR a Rakousko.

Na trhu by se karta měla objevit už v roce 2015. Kdy bude fungovat v Česku, zatím MasterCard neví.

Karta obsahuje integrované biometrické čidlo a zabezpečenou biometrickou technologii autentizace Zwipe, jež uchovává biometrická data držitele karty. Údaje o otiscích prstů držitele jsou uloženy přímo na kartě, nikoli v externí databázi. Biometrické ověření nahrazuje zadávání PIN kódu, díky čemuž mohou držitelé na rozdíl od ostatních bezkontaktních plateb na trhu platit jakékoli částky.

Nová karta bude čerpat energii z platebních terminálů, a nevyžaduje tedy baterii.

Konkurenční kartová asociace Visa vidí budoucnost především v mobilním placení. Soustředí se na nové technologie jako například Apple Pay, kde lze využít otisk prstu pro placení zboží nebo služeb. „Tento způsob kontroly bude možný na všech nových chytrých zařízeních, která jsou nebo budou touto technologií vybavena, jako je například Samsung Galaxy S5, iPhone 6 nebo iPad Air2,“ říká regionální manažer Visa Europe pro Česko a Slovensko Marcel Gajdoš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.