Neděle 16. května. Svátek má Přemysl.

Piráti lákají na levný software, chytli se už také Češi

Investice 31.03.2009 | 09:03 0 Komentářů

Protipirátská organizace loni zavřela na 18 tisíc pirátských aukcí

Praha – Protipirátská organizace Business Software Alliance (BSA) si vzala na mušku internetové piráty. Loni po světě nechala uzavřít přes 18 tisíc on-line aukcí, ve kterých uživatelé nabízeli k prodeji zhruba 45 tisíc nelegálních kopií softwaru za zhruba půl miliardy korun. Vyplývá to z tiskové zprávy organizace.
Ta se zaměřila také na nelegální šíření softwaru prostřednictvím internetových kanálů. „Během šesti měsíců jsme po celém světě vydali 48 tisíc upozornění na BitTorrentové soubory s nelegálním softwarem, které sdílelo 633 tisíc lidí. Způsobená škoda podle znaleckých odhadů činila 11,5 miliardy korun,“ řekl tiskový mluvčí BSA Jan Hlaváč.
Češi nejvíce žádají Microsoft či Adobe
Nárůst počtu nabídek na první pohled legálního softwaru se nevyhýbá ani Česku.
„Podezřele nízká cena či slevy jsou téměř vždy spolehlivým indikátorem nelegálního softwaru. Pirátské verze jsou nabízeny ke stažení za zlomek reálné ceny – mnohdy až o 80 až 90 procent nižší. Nízkou cenu vysvětlují piráti zanedbatelnými náklady na distribuci či speciální licenční politikou, kterou si dohodli s výrobci softwaru. To je samozřejmě lež, která má upokojit důvěřivé spotřebitele,“ zdůrazňuje Hlaváč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.