Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Pioneer uvádí na trh nový dluhopisový fond. Pioneer – obligační plus

Pioneer investiční společnost rozšířila svou nabídku dluhopisových fondů o nový fond Pioneer – obligační plus. Jedná se o dluhopisový fond s aktivně řízeným měnovým rizikem a široce diverzifikovaným portfoliem, zaměřeným především na vládní a bonitní firemní dluhopisy zemí regionu střední a východní Evropy.

Fond Pioneer – obligační plus je určen investorům, kteří mají alespoň částečně přehled o vývoji na finančních trzích a uvědomují si nejen jejich možnosti, ale i rizika,“ říká Lucie Simpartlová, ředitelka obchodu pro externí sítě Pioneer Investments ČR, a dodává: „Domníváme se, že i přes zlepšení důvěry domácích investorů v české státní dluhopisy je v současném prostředí nízkých výnosů rozumné hledat nové investiční příležitosti, které by nabídly zajímavý potenciál zhodnocení, a to nejen na českých dluhopisových trzích. A právě to je cílem našeho nového fondu.“

Fond je koncipován jako korunový se střednědobým investičním horizontem. Do portfolia fondu jsou vybírány dluhopisy perspektivních zemí regionu střední a východní Evropy (ČR, Polsko, Slovensko, Maďarsko), které zpravidla nabízejí vyšší výnosy do splatnosti než české vládní dluhopisy. Část portfolia fondu rovněž tvoří firemní dluhopisy s vysokým ratingem. Minimální investice činí 5000 Kč a fond bude nabízen prostřednictvím poboček UniCredit Bank Czech Republic a distribuční sítě nezávislých investičních zprostředkovatelů.

Zdroj:
Tisková zpráva Pioneer Investment Management

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.