Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Pioneer přichází s fondy využívajícími investiční strategii 130/30

Skupina Pioneer Investments přichází na trh s novou konstrukcí investičních fondů. Do produktové nabídky lucemburských fondů Pioneer Funds zařadila dva akciové podfondy strategie 130/30.

V nabídce Pioneer Investments se nově objevily podfondy Pioneer Funds – Global Diversified 130/30 a Pioneer Funds – European Equity 130/30 pracující na základě strategie 130/30. O co se jedná?

„Ve srovnání s tradičními akciovými fondy jde o flexibilnější akciové strategie. Použijeme-li tohoto názvosloví pro klasické fondy, budou mít označení 100/0. Zároveň platí, že klasické fondy mají pouze takzvané long pozice, tedy cenné papíry nakoupené za vlastní kapitál. V terminologii 130 manažer nakoupí 30 % portfolia takzvaně na páku, tj. nakoupí cenný papír na úvěr. Takto nakoupí pozice, kterým věří. Číslo 30 za lomítkem představuje short pozici (30 % z portfolia), tedy cenný papír, který je vypůjčen a ihned prodán. Cílem je později jej nakoupit levněji a tím realizovat profit. Hotovost získaná výnosem ze short pozice pak obvykle umožní manažerovi nakoupit ekvivalent long pozic nad 100,“ popisuje investiční strategii Petr Šimčák , ředitel obchodu a marketingu Pioneer Investments ČR. Názorný příklad uvádí Petr Šimčák v tiskové zprávě.

Pioneer Funds – Global Diversified 130/30 je globální akciový podfond, Pioneer Funds – European Equity 130/30 je rovněž akciový fond, nicméně zaměřený na evropské tituly. Oba fondy jsou vhodné pro investory s vyšší tolerancí k riziku, nebo jako doplněk konzervativnějšího portfolia.

Minimální vstupní investice činí u obou fondů shodně 30 000 Kč, následná investice je stanovena na úrovni 10 000 Kč. Vstupní poplatek činí maximálně 5 %.

Zdroj: Tisková zpráva Pioneer Investments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.