Čtvrtek 28. května. Svátek má Vilém.

Pioneer Funds – Strategic Income je zajištěn do české koruny

Dluhopisový fond Pioneer Funds – Strategic Income je nově zajišťován do české koruny a umožní tak investorům vyhnout se kurzovému riziku.

Fond Pioneer Funds – Strategic Income může investovat do všech dluhopisů, včetně rozvíjejících se trhů a dluhopisů s vysokým výnosem, přičemž využívá aktivní investiční politiku. Je určen investorům se střednědobým až dlouhodobým investičním horizontem tři a více let, kteří jsou ochotni akceptovat riziko krátkodobých poklesů vyvolaných kolísáním cen na dluhopisových trzích.

Objem majetku pod správou překračující 2 miliardy dolarů umožňuje podfondu investovat do velkého množství titulů. Proto i největší pozice v portfoliu tvoří jen 1 % z celkového majetku, což není mezi fondy obvyklé,“ říká Petr Šimčák, ředitel obchodu pro banky a instituce Pioneer Investments ČR, a dodává: „Navíc díky tomu, že je nyní možné do podfondu investovat i v rámci třídy zajištěné do českých korun, nemusí se čeští investoři bát, že by v důsledku posilování koruny proti dolaru nebo nežádoucím zvýšením volatility kurzu byli ochuzeni o část svých potenciálních výnosů.“

Zdroj: Tisková zpráva Pioneer Investments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.