CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

28. 06. 2011

0 komentářů

Petr Kučera: Vůči registrovaným budeme moci uplatňovat sankce

 


 

"Nechceme konkurovat státním registrům," uved Petr Kučera a dodal: "Tento registr začíná tam, kde státí registry končí."

Registr bude dobrovolný. Nastaví ale kontrolu registru včetně sankcí za nedodržení povinností. Sankce finančního charakteru v současnosti CCB užívá i vůči bankám. Ty ale za největší sankce považují odstřižení od systému – tedy situaci, kdy musí dále reportovat informace, ale nemají možnost se dotázat, což pro ně představuje mnohem větší postih.

Zajímavým fenoménem jsou přeregistrace mezi společnostmi. Zatímco za uplynulý měsíc došlo k 2000 nových registrací, ovšem v průběhu měsíce dochází k 1500 až 2000 přeregistrací – přechodu poradců mezi společnostmi.

Finanční instituce budou moci vyvinout tlak na účast finančně zporstředkovatelských společností v registru. Pro pojišťovny přinášejí škody malé společnosti, které nejsou schopny zaplatit stornoprovize. Tlak na účast bude i ze sítí, kdy manažeři budou chtít vědět, koho do sítě přijímají – jestli poradce bez neativní historie, nebo zda je "cestovatelem" s dluhy.

V první etapě budou registry měřeny na zprostředkovatele a na pojišťovny, ale v budoucnosti bude rozšiřován modulárně i na dalších společnosti – penzijní fondy, banky poskytující hypotéky apod.

REKLAMA

Od počátku budou v registru AWD, Broker Consulting, Broker Trust, Fincentrum, Insia, Partners, OVB a ZFP. Hlavní práce bude na nich – sebrat souhlasy k zařazení do registru od svých poradců. Projekt bude spuštěn v průběhu 4. čtvrtletí letošního roku.

Pojišťovny budou moci vstupovat do registru ELIXIR dvěma způsoby – buď budou poskytovat informace o zprostředkovatelských společnostech a na ně se budou moci ptát,nebo budou poskytovat i informace o svých obchodních zástupcích – interních distribučních sítí, pak se budou moci dotazovat i na konkrétní poradce.

Zpráva z konference "Aktuální podněty Evropské komise k legislativě v oblasti finančních služeb v Evropě"

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *