CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

23. 01. 2008

0 komentářů

Petr Beneš: Náklady penzijních fondů v předvečer oddělení majetku

 


 

Petr Beneš hovoří o dalších pohledech na náklady příštích období, které nepovažuje za kostlivce ve skříni. Konkrétní výši nákladů lze podle jeho slov dohledat v účetních uzávěrkách penzijních fondů.

Současná výše nákladů příštích období není nijak hrozivá, pokud by penzijní fond Stabilita musel náklady příštích období rozpustit během příštího roku, stále by klientům mohl připsat kladné zhodnocení.

Petr Beneš popisuje systém vyplácených provizí, které jsou neadekvátní především při získávání starších klientů, u nichž návratnost investice je pochybná.

Dále se řečník zmiňuje o připravovaném návrhu rozdělení majetku akcionářů a účastníků penzijního připojištění. Do budoucna je projednávána verze dvou forem penzijního připojištění. Stávající systém dále fungující za současných podmínek a nový systém, který je ve fázi diskuzí, ale prostředky účastníků by v tomto systému byly nejspíše odděleny.

Výhody oddělení majetku spatřuje Petr Beneš v možnosti odstranění investičních omezení, zavedení transparentní struktury poplatků a soulad s mezinárodními účetními standardy.

REKLAMA

Nevýhody vidí přednášející především ve složitosti procesu oddělení.

V rámci diskuze zazněla otázka na výši nákladů souvisejících s transformací systému.

Petr Beneš uvádí, že náklady by spočívaly především v IT řešení a technickém zázemí nového systému. Tyto náklady by však neměly významně ovlivnit činnost penzijních fondů a o způsobu uhrazení nákladů se prozatím diskutuje.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *