Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Penzijní fond ČP hospodařil v loňském roce se ziskem 619 mil. Kč

Penze Luboš Svačina 18.03.2010 | 13:41 2 komentáře

Penzijní fond České pojišťovny (PFČP) zaznamenal v loňském roce 15% nárůst aktiv. V závěru roku fond spravoval prostředky v celkovém objemu 51,4 miliardy. Počet klientů se na konci roku zastavil na 1,16 milionech, představujících 26,4% podíl na českém trhu.

Díky příznivější situaci na kapitálových trzích se v loňském roce výrazně zlepšily výsledky hospodaření tuzemských penzijních fondů„Díky ekonomicky vlídnějšímu prostředí se v roce 2009 podařilo Penzijnímu fondu České pojišťovny vytvořit zisk ve výši 619 milionů korun,“ uvedl Tomáš Matoušek, generální ředitel a předseda představenstva PFČP.

Na konci loňského roku dosáhl počet uzavřených smluv o penzijním připojištění v PFČP čísla 1,16 milionu, z nichž 265 000 klientů ke svým vkladům kromě státních příspěvků získalo také příspěvky od svého zaměstnavatele.

Zdroj:
Tisková zpráva Penzijního fondu České pojišťovny

2 komentáře: “Penzijní fond ČP hospodařil v loňském roce se ziskem 619 mil. Kč”

 1. Letadlo... napsal:

  …jak ještě někdo dnes může být v nějakém PF….vždyť vůlbec nemá žádnou jistotu, že něco zbyde, nemá vklady pojištěny, nemá žádnou garanci zhodnocení….no prostě šílenost…

  • Radek napsal:

   chápu… vy máte peníze jen na spořícím účtu, kde máte svá 2 % „jistá“ a pojištěná fondem pojištění vkladů 🙂
   – tak to přeji šťastné spoření na penzi

   (Jinak, také si nemyslím, že by penzijní fondy byly záchranou. Vhodnější jsou podle mě sice rizikovější, ale potenciálně výnosnější investice.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.