Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Penzijní fond České pojišťovny radí jak ušetřit na daních

Penze Luboš Svačina 26.11.2009 | 10:54 0 Komentářů

Penzijní fond České pojišťovny v současnosti obesílá své klienty s kalkulací pro maximalizaci daňových úspor, které nabízí systém penzijního připojištění. Ročně má díky daňovému odpočtu každý klient možnost ušetřit až 1 800 Kč.

V letošním roce rozšířil PFČP nabídku bezplatných služeb o Daňový servis, který klientů pomáhá dosáhnout maximální daňové úspory. Klient, který má aktivovanou tuto službou, obdrží od PFČP v závěru každého roku informaci, zda má za daný rok nárok na maximální daňovou úlevu, případně kolik by měl na svůj účet penzijního připojištění doplatit, aby plnou daňovou úlevu získal.

„Dle našeho interního průzkumu je pro klienty při využívání daňového odpočtu největší bariérou obava z administrativní náročnosti jeho uplatnění. Naší snahou je tedy klientům vše co nejvíce usnadnit,“ říká Libor Pergl, ředitel pro obchod a marketing PFČP.

Klienti, kteří chtějí maximálně využít dańového zvýhodnění penzijního připojištění, by si měli měsíčně ukládat do penzijního fondu částku 1500. Z celkové roční sumy 18 000 Kč si následně 12 000 Kč mohou odečíst od základu daně, čímž získají úsporu na dani ve výši 1800 Kč.

Sjednání Daňového servisu je možné provést telefonicky (840 111 280), prostřednictvím finančních poradců, návštěvou na pobočce České pojišťovny nebo přes internet (pfcp@pfcp.cz)

Zdroj: Tisková zpráva Penzijního fondu České pojišťovny

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.