Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Peníze jako vánoční dárek nejsou v Česku výjimkou

Investice 23.12.2015 | 13:17 0 Komentářů

Pod vánočním stromečkem již někdy našlo finanční dárek téměř 70 procent Čechů. Někteří si peníze ukládají na horší časy, jiní je využijí k povánočním nákupům nebo na chod domácnosti. Ukázal to průzkum společnosti Pioneer Investments.

„I přesto, že řada lidí nevnímá peníze pod stromečkem jako osobní dárek, z průzkumu vyplynulo, že tuto formu volí poměrně vysoké procento oslovených Čechů. Často jde o model, kdy prarodiče či rodiče dospělých dětí volí variantu hotovosti pod stromečkem, protože si netroufají vybrat dárek sami. Jak data ukazují, u obdarovaných nepřevládá jednoznačná preference, na co peníze využívají. Protože jde v podstatě o neočekávaný příjem navíc, řada z nich jej ukládá na horší časy. Možná by právě oni ocenili, kdyby finanční dárek dostali již v podobě, která jim dokáže darované peníze dále zhodnocovat, tedy v například ve formě investice do podílových fondů,“ říká Dana Kryńska, ředitelka Marketingu a PR Pioneer Investments ČR. 

Nejčastější formou finančních darů je hotovost a poukazy na zboží či služby. Vstupní investice do podílových fondů by uvítala přibližně pětina dotazovaných a téměř 90 procent z nich by byli motivováni k pravidelnému či občasnému navyšování investice.

 „Mít finanční osud ve vlastních rukou a nespoléhat se na jiné, ať už na stát nebo na jiný zázrak, je projevem zodpovědného přístupu každého z nás. Dlouhodobé a disciplinované budování finančního majetku, například pravidelným investováním do podílových fondů, by proto mělo být běžnou normou. Čím dříve v českých domácnostech sejmeme z investování jako možnosti pro zhodnocování úspor nálepku něčeho mimořádného, co je jen pro vyvolené, tím méně nás to bude finančně bolet.“.“ uzavírá Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments ČR.

Zdroj: Tisková zpráva Pioneer Investments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.