Pátek 21. ledna. Svátek má Běla.

Pavel Kohout opět členem NERV

„Nyní je unikátní šance, jak zařadit českou ekonomiku na správnou kolej,“ říká Pavel Kohout, ředitel pro strategii Partners. V Národní ekonomické radě vlády zasedl již při jejím prvním ustanovení v lednu roku 2009 a působil i v Poradní expertní skupině pro důchodovou reformu ministra Janoty. První zasedání „nového“ NERVu se uskutečnilo právě dnes (tisková zpráva Partners).

NERV nemá žádnou formální rozhodovací pravomoc. Pouze expertní autoritu,“ upozorňuje Pavel Kohout. Vláda Petra Nečase rozhodla o obnovení nezávislého poradního orgánu ve středu a dnes se již konalo jeho první zasedání, na kterém byli představeni staronoví i noví členové. Po boku Pavla Kohouta v NERVu zasedají například Vladimír Bezděk, Eduard Janota, Tomáš Sedláček nebo Vladimír Dlouhý.   

Podle Pavla Kohouta bude hlavním úkolem NERVu v nejbližším období vypořádat se s  rozpočtem, zadlužením, důchodovou reformou, korupcí,… Témat je zkrátka mnoho . Pilíře pro reformu důchodového systému položila v létě ve své zprávě již Poradní expertní skupina, ve které byl Pavel Kohout rovněž členem.

NERV se ve svém novém složení bude scházet pravidelně v měsíčních intervalech a jeho členové budou rozděleni do několika projektových týmů se zaměřením na konkrétní ekonomické problémy. „Vznikne například projektový tým, který se bude soustředit na veřejné finance, jiný na boj proti korupci, další na již zmiňovanou důchodovou reformu. Budu působit v týmu pro penzijní reformu a pro veřejné zakázky ,“ dodává Pavel Kohout.

Pavel Kohout je jedním ze zakladatelů finančně-poradenské společnosti Partners, kde zastává funkci ředitele pro strategii a vede tým finančních analytiků. Dříve působil ve společnosti PPF a ING. Je autorem četných knih o investování a makroekonomii, na podzim roku 2009 vydal svou zatím poslední knihu Finance po krizi. Odborné články a komentáře publikuje v mnoha českých i zahraničních médiích, například v denících MF Dnes, Hospodářských novinách, Lidových novinách, týdeníku Euro nebo na svém blogu na serveru aktualne.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.